Оцінка конкурентоспроможності товарів на основі порівняння з еталоном

Автор | 20.12.2019

Порівнюється конкурентоспроможність кондиціонерів моделі Midea і Samsung у порівнянні з еталоном. Наявна інформація про значення параметрів ідеального кондиціонера та індекси значущості кожного з них для споживачів. Технічні характеристики еталону та порівнюваних моделей наведені в таблиці 1.

Технічні характеристики кондиціонерів

Розрахунок одиничних і групових параметричних індексів за технічними показниками наведений в таблиці 2.

Параметричні індекси

Розрахунок параметричних індексів для параметрів “потужність споживання” та “рівень шуму” здійснювався шляхом ділення значення показника для еталонної моделі на значення показника для досліджуваної моделі. Це пов’язано з тим, що підвищення значень цих показників викликає погіршення споживчих властивостей. Для всіх інших показників параметричний індекс = значення для моделі / значення для еталона. Для розрахунку групових параметричних індексів множимо одиничні параметричні індекси на індекси значимості.

Економічні характеристики моделей наведені в таблиці 3.

Розрахунок параметричних індексів

Отримані значення групових параметричних індексів (для “Midea” – Іеп=1,06136 та для “Samsung” – Іеп=1,09246) за економічними характеристиками вже вказують на неконкурентоспроможність товару, оскільки задля позитивного результату вони мають бути менші або рівні 1.

Розрахуємо інтегральний показник конкурентоспроможності за формулою:

Інтегральний показник конкурентоспроможності

Висновок:

Як видно з результатів розрахунку, інтегральний параметричний індекс для обох моделей є однаково невтішним. Оскільки порівняння здійснювалося відносно еталонного товару, то отримані значення вказують на те, що кондиціонер “Midea” лише на 79,6% відповідає вимогам споживачів, а кондиціонер “Samsung” – лише на 80,6%.

Таким чином, незважаючи на те, що позиція другого товару є трохи кращою, обидва товари вважаються неконкурентоспроможними. Якщо метою аналізу є прийняття рішення щодо виведення товару на ринок, то такі товари можна вважати безперспективними. Для покращення ситуації необхідно вжити заходів з підвищення конкурентоспроможності товару: підвищити якість товару (зокрема виробникам обох моделей варто розробити новий дизайн, підвищити екологічність, функціональність, зменшити рівень шуму та потужність споживання кондиціонерів), знизити витрати виробництва (зменшення собівартості обумовить зменшення ціни, оскільки теперішня обох виробників не влаштовує ринок), підвищити економічність та ефективність післяпродажного обслуговування.

У короткостроковій перспективі для того,  щоб залучити покупця можливо розглянути варіант зі взяттям на себе певної частини витрат на транспортування і на монтаж, а також, запровадити гарантії та надавати безкоштовний ремонт в разі виходу кондиціонерів з ладу на протязі гарантійного терміну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

CAPTCHA ImageChange Image