Асортимент і структура продукції Південного ГЗК

Автор | 20.12.2019

ПАТ “ПівдГЗК” (Південний гірничо-збагачувальний комбінат) займається виробництвом та реалізацією п’ятьох видів продукції: залізорудного концентрату, залізорудного агломерату, щебеня, сланцевих порід та піску з відсіву дроблення скальних порід.

Асортимент продукції Південного ГЗК

Найбільша питома вага серед продукції, що виробляється і реалізується підприємством належить залізорудному концентрату (РЗФ-1 ПівдГЗК з середнім умістом заліза 65,12% і РЗФ-2 ПівдГЗК з середнім умістом заліза 64,65%) та залізорудному агломерату (середній вміст заліза: 53,65%).

З 2005 року на комбінаті запроваджена система управління якістю, сертифікована згідно з вимогами стандарту ISO 9001-2001. Яка передбачає забезпечення стабільності технологічних процесів і постійне підвищення ефективності з точки зору якості продукції і праці. 1/5 частина виробленого в 2011 році концентрату відрізняється якістю на рівні світових стандартів – масова частка заліза від 67,5% до 70%.

Річний випуск високоякісного концентрату оцінюється на рівні 1 млн 763 тис тон. Ціна, за якою реалізується продукція, відрізняється в залежності від умов договору з підприємством-покупцем та від того, вітчизняним є підприємство чи закордонним. Так, зокрема середня ціна за агломерат, що відправлено на експорт склала 90-100 доларів за тону, за концентрат – 125-130 доларів за тону. Для вітчизняних підприємств ціни були наступними: агломерат – 80-90 дол./тону, концентрат – 120-125 дол./тону. 

Сумарна частка концентрату й агломерату в загальній структурі реалізованої продукції становить 99,9%. Інші 0,1% припадають та пісок, щебінь та сланцеві породи. Така низька частка останніх пояснюється тим, що більша частина цієї продукції йде на власні потреби підприємства (будівництво, ремонт споруд). Покажемо структуру реалізованої продукції Південного ГЗК в 2011 році за допомогою кругової діаграми:

Структура продукції ПівдГЗК

Зазначена структура є відносно нестабільною на підприємстві. Частка будь-якого з продуктів може змінюється з року в рік більше ніж на 5%. Однак, основним продуктом, що забезпечує найбільшу частку прибутку для Півд ГЗК традиційно залишаєтьсяє залізорудний концентрат. Перша тона залізорудного концентрату була отримана ще в липні 1955 року. За 2011 рік було реалізовано 8845,9 тис.т. концентрату. Агломерату було реалізовано 1809,0 тис.т.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

CAPTCHA Image

Change Image