Стратегія просування продукції ПАТ “Південний ГЗК”

Автор | 20.12.2019

Основними засобами просування, які використовує ПАТ “ПівдГЗК” в своїй діяльності є персональний продаж та паблік рилейшнз. Перший з них обумовлений специфікою промислового маркетингу. Рішення про купівлю товару на ринку залізорудної сировини приймаються колегіально відповідними органами після безпосереднього контакту з продавцем та роз’яснення всіх умов поставки, ціни та якості. Такий засіб просування передбачає також створення і розвиток тривалих стосунків між продавцями й покупцями, що, власне, і характерно для всіх підприємств-конкурентів на ринку ЗРС.

Паблік рилейшнз, або зв’язки з громадськістю – це діяльність, спрямована на формування і підтримку сприятливого іміджу підприємства через налагодження стосунків між організацією та різноманітними контактними аудиторіями, запобігання поширенню небажаних чуток та дій, які можуть зашкодити діяльності фірми. Активне використання цього засобу політики просування почалося на ПівдГЗК в 2008 році, що пов’язано зі зміною керівництва. Починаючи з 2008 року підприємство починає активно підіймати свій імідж: здійснюються інвестиції в екологічні заходи, в благоустрій, приймається активна участь в конференціях, виставках, житті міста загалом. Так, зокрема, у період з 2010 по 2011 рік було інвестовано більше 20 млн. грн. в рамках програми “Місто без окраїн”, в процесі якої було відновлено та реконструйовано парк ім. Савицького, ставок та пляж біля нього, здійснені роботи по відновленню фасадів житлових будинків, встановлено фонтан, сучасне нічне освітлення, малі архітектурні форми та ін. Всі ці заходи сприяють покращенню іміджу компанії не тільки в межах міста, але і в межах регіону.

На даному етапі підприємству необхідно освоїти такий засіб просування як прямий маркетинг (директ-маркетинг). Його застосування необхідне для встановлення плідних довгострокових відносин з малими оптовими фірмами, які зможуть перепродувати продукцію ПівдГЗК дрібним металургійним підприємствам, які в силу свого виробництва не здатні купувати сировину напряму у виробника.

Для реалізації прямого маркетингу необхідно створити всі умови для співпраці з перекупниками. Першим кроком може бути розміщення на сайтах та у спеціалізованих періодичних виданнях реклами та об’яв про продаж залізорудної сировини в малих обсягах. Необхідно надати телефон та адресу електронної пошти для того, щоб потенційний замовник міг уточнити все, що його цікавить будь-яким зручним для нього способом. Для того, аби відносини мали стійкий та систематичний характер, необхідно велику увагу приділяти вчасному та повному виконанню умов договору, підтриманню відкритості та демократичності у співпраці з фірмою. Необхідно також встановити прийнятну ціну, яка б  незначною мірою відрізнялася від тієї, за якою продукцію купують великі підприємства. Реалізація цього заходу допоможе розширити частку ринку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

CAPTCHA Image

Change Image